M12 Kveik 250g

Svrchní kvasnice pro piva typu Kveik.

  • Cena vč. DPH:1 900 Kč
  • Cena bez DPH:1 652 Kč
  • Dostupnost: Skladem
Množství:

M12 Kveik 250g

M12 Kveik je jedna kultivační kvasinka, která používá izolát nejdůležitějšího kmene v přirozeně smíšené kultuře směsi „Voss“ Kveik. Tento člen kvasinkové rodiny Kveik se nazývá proto, že pochází z Vossu v Norsku, kde kulturu pečlivě udržoval Sigmund Gjernes od 80. let.

M12 Kveik kvasí s výjimečně čistým chuťovým profilem, jen s jemným nádechem ovocných esterů v širokém teplotním rozmezí, včetně teplot až 40 ° C!  M12 Kveik Yeast je vhodný pro řadu stylů od norských farmářských Ale po Pale Ale a IPA.

Rozsah pracovních teplot 20-40°C ideální 30-40°C
Sedimentace velmi vysoká
Prokvášení vysoké

Použití: Nejdříve namočit kvasnice do čisté, sterilní vody při teplotě 23°C. Množství tekutiny by mělo být 10x větší než je váha kvasnic. 15-30 min. lehce míchat. Dále dalších 30 minut míchat. Teprve teď jsou kvasnice vhodné na kvašení a pro použití v kvasné nádobě.
Alternativní použití: sušené, rozdrobené kvasnice se přidají přímo na povrch sladiny do kvasné nádrže. Důležité je, aby teplota byla přes 20°C. Kvasnice je nutné rovnoměrně rozdělit, aby se nedělaly hrudky. Počkat 30 minut a potom vše velice důkladně promíchat.Skladování v suchu a chladu pod 10°C.
Neobsahují GMO
Balení sáček 250g

Přihlášení

Půjčovna

 

Půjčujeme pivovárky a výčepy.
 

Rychlý kontakt

Na Váš dotaz odpovíme co nejdříve.

Doporučujeme

Chmel Boomerang

Cena: 64 Kč

Koriandr celý 20g

Cena: 16 Kč